ییلاق سنگچال تا فیلبند | اکوکمپ تخصصی ایران اینجوی در قله ابری 2.600 متری

توضیحات تور

فیلبند مازندران | دهکده ای معلق در ابرها

سفر امروزمان در ایران اینجوی را به سفر به یکی از زیباترین روستاهای ایران اختصاص داده ایم و می خواهیم همراه با شما به روستای فیلبند مازندران برویم.
روستایی که شما را بر فراز ابرها می برد و با منظره دریایی از ابرها شما را به وجد می آورد و غرق در آرامش می کند.

در مسیر روستای فیلبند | سخت اما زیبا

برای رسیدن به فیلبند باید راهی جاده هراز شوید و از فرعی روستای فیلبند (یا سنگ چال) راه تان را به سمت ییلاق در پیش بگیرید. مسیری که کوهستانی و آسفالت است؛ اما کیفیت آن در برخی قسمت ها چندان مناسب نیست.
جاده اما زیبایی ها و دیدنی های بسیار دارد و شما را غرق در شگفتی می کند. اما مراقب باشید جذابیت های راه شما را از مسیر اصلی تان منحرف نکند.
تا آنجایی که می توانید از مردم محلی مسیر درست را بپرسید تا در پیچ و خم های جاده گرفتار نشوید.
جاده فیلبند را که در پیش می گیرید چیزی که بیش از همه توجه تان را به خود جلب می کند تک درخت هایی استوار و سبز در میان دشت است که زیبایی راه را چند برابر کرده اند.
چشمه های کوچک و بزرگ نیز در مسیر به طبیعت صفای تازه ای می بخشند. یکی از معروفترین این چشمه ها، چشمه لار است.
متاسفانه از محل دقیق آن اطلاعی نداریم اما می توانید با کمک گرفتن از اهالی به این چشمه برسید و از آب تازه و خنک آن لذت ببرید.
اگر هم با تور به این روستا سفر کنید این امکان برای تان وجود دارد تا سوار نیسان های آبی مردم محلی شوید و سینه کش کوه را در میان مه و باران یا آفتاب و ابر بالا بیایید.

آشنایی با ییلاق فیلبند | روستایی بر فراز ابرها

طبیعت شمال ایران به قدری زیباست که تا مدت ها می توان از آن سخن گفت و به پایان نرسید؛ خطه سرسبز کشورمان که در هر گوشه از طبیعتِ خود، زیبایی سحرانگیزی را به نمایش می گذارد.
از جمله این دیدنی ها که در سال های اخیر شهرت و محبوبیت فراوانی پیدا کرده است، ییلاق فیلبند در شهرستان بابل استان مازندران است.
روستایی که از توابع دهستان خوشرود به شمار می رود و ییلاق اهالی روستای دیواملکشاه محسوب می شود. مردم این روستا در ماه های گرم سال به ییلاق فیلبند می روند و از خنکای هوای این منطقه و چراگاه های آن استفاده می کنند.
فیلبند در زمستان ها به دلیل سوز و سرما و بارش برفِ شدید خالی از سکنه می شود و تنها تعداد کمی از اهالی در این ییلاق باقی می مانند.
ارتفاع 2300 متری ییلاق فیلبند آن را به مرتفع ترین روستای بخش شرقی استان مازندران تبدیل کرده و بسیاری از آن با نام بام شرقی مازندران یاد می کنند.
مهمترین و جذابترین ویژگی فیلبند اقیانوس ابری ست که بیشتر اوقات روستا را در بر می گیرد و چشم انداز فوق العاده ای به آن می بخشد.
بسیاری از گردشگران برای تماشای این دریای ابر به این روستا می آیند و با دیدن منظره خارق العاده گذر ابرها از زیر پای شان با خاطره ای خوش به خانه باز می گردند

دیدنی ها و تفریحات ؛

وصف زیبایی های روستایی مانند ییلاق فیلبند کار آسانی نیست و شرح آن لحظه ای که ابرها تا دوردست ها زیر پای شما گسترده شده اند به سختی در کلمه می آید.
با این همه در این قسمت سعی می کنیم به بهترین شکل دیدنی ها و تفریحات ییلاق فیلبند را برای تان توصیف کنیم.

1- عکاسی از دریای ابر فیلبند و طلوع و غروب های سحرانگیز :

بهترین و دلچسب ترین کاری که می توان در سفر به فیلبند انجام داد، عکاسی از مناظر مختلف طبیعت بکر و تماشایی اینجاست. بیشتر از همه دریای ابر فیلبند گردشگران را برای ثبت تصاویر زیبا به اینجا می کشاند.
اقیانوس ابری که به آرامی از مقابل تان گذر می کنند و در ترکیب با خانه های روستایی، جنگل و کوه چشم اندازهای بدیعی به وجود می آورد.
در کنار این منظره طلوع و غروب آفتاب از فراز کوه ها و جنگل ها در این گوشه از بهشت خدا به قدری تماشایی است که نفس رادر سینه حبس و تصاویر بی نظیری را در قاب دوربین خلق می کند.
دیگر از تک درخت ها، جاده رویایی و چشم انداز کوهستانی فیلبند سخن چندانی نمی گوییم تا خودتان اینها را در سفری به این بهشت رویایی کشف و ثبت کنید.

2- گشت و گذار در طبیعت روستای فیلبند

حیف است این همه راه را تا فیلبند آمده باشید اما در خانه بمانید و در طبیعت اطراف این منطقه به گشت و گذار نپردازید.
خانه های سنگی و گلی را پشت سر بگذارید و به دامان طبیعت پناه ببرید. صدای زنگوله دام های مردم محلی فیلبند، همراه با مه غلیظ یا نم بارانی که هر از گاهی چترش را بر سر فیلبند باز می کند، می تواند حال تان را خوب کند.
یکی از مسیرهایی هم که می توانید در آن به گشت و گذار بپردازید مسیر روستای سنگ چال است؛ اما دقت کنید که این راه را بدون راهنمای محلی و تجهیزات و آمادگی قبلی طی نکنید که ممکن است بعدا دچار مشکل شده یا گم شوید.

برنامه سفر

 • رفت و برگشت: سه‌شنبه ۱۴ خرداد ۹۸ ساعت ۱۸:۰۰ الی جمعه ۱۷ خرداد ۹۸ ساعت ۲:۰۰
 • تاریخ شروع: 1398/3/14
 • مدت تور: ۲.۵ روزه
 • وسیله نقلیه: اتوبوس 42 نفره توریستی
 • وسیله نقلیه محلی: مینی بوس بنز
 • وعده‌های غذایی: 4 وعده اصلی به عهده ایران اینجوی
 • محل اقامت: کمپ تخصصی ایران اینجوی
 • تاریخ پایان: 1398/3/17
 • تعداد روز مرخصی: نیاز به یک روز مرخصی ندارد
 • نوع بیمه: مسئولیت مدنی
 • سن: سن +6 سال
 • محل حرکت: مشهد - درب کلانتری هتل پردیسان
 • سطح فعالیت: ۳ از ۵
 • 1

  سه شنبه 1398/03/14

  برای آغاز سفری مهیج و خاطره‌انگیز مشهد را به سمت بابل مازندران ترک می‌کنیم. اقامت در وسیلۀ نقلیه

 • 2

  چهارشنبه 1398/03/15

  صبح زود به سمت روستای فیلبند حرکت می‌کنیم، بعد از صرف صبحانه در ییلاق سنگچال ، مسیرمان را بسوی روستای فیلبند ادامه می دهیم.بعد از کمی پیاده روی به بام فیلبند میرسیم و تا غروب آفتاب به گشت و گذار میپردازیم و در نهایت بعد از آتشونی در آسمان پرستاره فیلبند د رکمپ تخصصی ایران اینجوی شب را به صبح میرسانیم . حدود 2 ساعت مینی بوس سواری حدود 2 ساعت طبیعتگردی در شیب ملایم

 • 3

  شنبه 1398/03/16

  صبح را با عکاسی و لذت بردن از طلوع خورشید شروع میکنیم و بعد از خوردن صبحانه به سمت ساحلی بکر از دریای خزر میرویم و بعد از خوردن ناهار به سمت مشهد برمیگردیم و حوالی 2 بامداد مهد هستیم . حدود 2 ساعت مینی بوس سواری حدود 2 ساعت طبیعتردی در شیب ملایم