معرفی آبشار گرینه

یکی از دیدنی ترین های طبیعت، آبشارها هستند که منظره ای زیبا و چشم نواز را برای ما به ارمغان می اورند. یکی از این آبشارهای دیدنی آبشار گرینه است.

جاذبه های دیدنی آبشار گرینه

به طور کلی گرینه روستای توریستی محسوب نمی شود اما وجود دره های سرسبز و رودخانه ای دل انگیز با انشعابات و سرچشمه های فراوان این روستا را به یکی از جاذبه های گردشگری برای شهرهای اطراف خود ازجمله مشهد تبدیل کرده است.

وجود چشم انداز های زیبا و منظره های طبیعی فراوان این آبشار را به یکی از بهترین و بکر ترین مناطق طبیعی شهر نیشابور و استان خراسان رضوی بدل کرده است.

از دیگر ویژگی های این مکان وجود قله ای زیبا با نام قوچ گرد با ارتفاع ۳۰۰۰ متر بوده که صعود به این قله همواره گردشگران بسیاری را به سمت خود می کشاند.

وجود حوضچه ای زیبا در بخش انتهایی آبشار شرایط را برای آب تنی مسافران و گردشگران فراهم ساخته و اما بدلیل سردی بیش از حد آب و هوای منطقه تنها این امکان در روزهای گرم سال محیا است.

صدای ریزش آب، تصویر سقوط آب از بلندای آبشار به پایین، طبیعت سرسبز و درختان سر به فلک کشیده اطراف آبشار، همه و همه منظره ای زیبا را خلق کرده و چشم هر بیننده ای را مبهوت تماشای خود می کند.

برای سپری کردن یک روز آرام و فراموش نشدنی و ثبت تصاویری زیبا، آبشار گرینه و محیط پیرامون آن بهترین انتخاب بوده و می توان خاطرات بیاد ماندنی فراوانی را در این منطقه به یادگار خلق کرد.

همچنین این منطقه دارای مناطق پرطرفدار دیگری نظیر آبشار طبیعی پای تخت، رودخانه مرغزار و مکانی بکر با نام چوب بند نیز بوده و می توان با سفر به این منطقه بکر خاطرات فراموش نشدنی را به ارمغان آورد.

گرینه در شکل اصلی لغت گبرینه بوده و به محل زندگی زردتشتیان نیز گفته می شود.

هم اکنون در مکان قدیمی این روستا که همان گرینه کهنه است آثاری  همچون حمام زرتشتی ها و سنگ قبرهای قدیمی دیده می شود.

همچنین مکان این روستا در طول تاریخ چندین بار تغییر پیدا کرده و از منطقه قدیمی خود که همان گرینه کهنه بوده به ارتفاع و روی تپه و درکنار مکان فعلی روستا انتقال یافته و هم اکنون نیز در دامنه کوه قرار  گرفته است.

معرفی آبشار گرینه

معرفی آبشار گرینه

 

بهترین زمان سفر به گرینه

به دلیل موقعیت جغرافیایی و واقع شدن آبشار گرینه در منطقه ای کوهستانی، دارای آب هوایی بسیار خنک و سرد داشته و زمان سفر به این منطقه از اواخر بهار آغاز شده و تا اوایل پاییز ادامه دارد.

اما بهترین زمان رفتن به آبشار گرینه در روزهای گرم سال بوده و می توان با سفر به این منطقه از گرمای روزهای تابستان فرار کرده و روزی خنک را تجربه کرد.

راه دسترسی به آبشار گرینه

برای رسیدن به این  آبشار باید از روستای گرینه به سمت شمال حرکت کرده و پس از طی مسافتی حدود ۱.۵کیلومتر به دره ای زیبا رسیده و پس از ادامه مسیر دره شمالی شما را به آبشار گرینه می رساند.

آبشار گرینه کجاست؟

آبشار گرینه آبشاری زیبا بوده که در خراسان رضوی واقع شده و در فاصله ۶ کیلومتری شمال روستایی باهمین نام قرار دارد.

روستای گرینه در۴۰ کیلومتری شمال شرقی نیشابور، در ۱۴ کیلومتری شمال جاده اصلی مشهد، نیشابور و در ضلع شرقی شهر توریستی درود، شهر قدمگاه و در دامنه کوه واقع شده است.