دره هفت غار

دره هفت غار

دره هفت غار کجاست؟

در فاصله ۱۲۰کیلومتری از شهر مشهد و شمال شهر نیشابور و در نزدیک روستای باغرود این شهر، دره ای زیبا با نام دره هفت غار وجود داشته که به عنوان یکی از جاذبه های طبیعی و زیبای استان خراسان رضوی شناخته می شود.

این دره به دلیل وجود هفت تنگه در آن به این نام شناخته شده و در واقع خبری از غار در این منطقه نیست.

دره هفت غار به دلیل موقعیت جغرافیایی مناسب دارای آب و هوایی معتدل و دلپذیر بوده و به ویژه در روزهای گرم سال، این منطقه بسیار خنک و مطبوع است.

همچنین به دلیل برخورداری از چشم اندازهای زیبا و آب و هوایی مناسب، این دره به عنوان یکی از ییلاق های اصلی نیشابور به شمار می آید.

دره هفت غار

دره هفت غار

دیواره های سنگی دره هفت غار به دلیل فرسایش و بارندگی های فصلی، هر ساله شکلی تازه به خود گرفته و در هر لحظه از حضور در این دره می توان شاهد منظره ای زیبا و منحصر به فرد بود.

در زمان ها و روزهای پر باران سال، بر روی دیواره های تشکیل دهنده ای دره، آبشارهای کوچک و بزرگ زیبایی به وجود آمده که در کنار سایر زیبایی های این طبیعت، چشم اندازهای طبیعی بی نظیری را بوجود می آورند.

دره هفت غار

دره هفت غار

همچنین در فصل بهار رودخانه ای که در میان این دره جاری است، بسیار پر آب شده و صدای غرش آن بهترین سنفونی طبیعت را خلق می کند.

آسان ترین راه برای رسیدن به این دره از کنار روستای باغرود نیشابور عبور کرده و می توان تنها با حدود ۱۰ دقیقه کوه پیمایی به ارتفاعات این دره دسترسی پیدا کرد.