درباره ایران اینجوی

تیم طبیعتگردی ایران اینجوی از سال 1395 با تمرکز بر تورهای طبیعت گردی فعالیت خود را آغاز کرد. هیئت مدیره تیم ایران اینجوی برادران و دوستانی بودند که تا پیش از تاسیس شرکت، خود سالها سابقه کوهنوردی و طبیعت گردی داشتند.

جوهره تورهای ایران اینجوی “تجربه های زندگی سالم در دل طبیعت” است. به نظر ما مهم نیست که چند سالمان است و چقدر آمادگی بدنی داریم. چون فکر می کنیم هر انسانی در هر مقطعی از زندگی اش در مواجهه با طبیعت و زمین پهناور، محدوده ای از تجربیات و توانایی ها دارد که اگر بخواهد می تواند به گسترش آن تلاش کند و در این راه فارغ از هر نتیجه ای، ناب ترین لحظات زندگی اش را به تجربه بنشیند.

این لذتی است که ما در زندگی خود به آن دست یافته ایم و فروتنانه تلاش می کنیم تا دیگران را شریک خود سازیم.

ایران اینجوی تا به امروز موفق شده است در بیش از صد مقصد جدید داخلی در کویرها، جنگلها، دشتهای سرسبز، کوهپایه ها، کوهستانهای بلند و جزایر و سواحل زیبای خلیج فارس تورهای طبیعت گردی و ایرانگردی طراحی و اجرا کند. ایران اینجوی با همین رویکرد در چندین مقصد خارجی در کشورهای مختلف تورهای جهانگردی با زمینه غالب طبیعت گردی طراحی و اجرا کرده است. همچنین ایران اینجوی به عنوان بزرگترین مجری تورهای کمپینگ داخلی و خارجی در مشهد شناخته می شود و تاکنون صدها تور کمپینگ به مقاصد مختلف اجرا کرده است.

ایران اینجوی در سال 1397، با بهره گیری از تجارب چند ساله اش در برگزاری تورهای طبیعتگردی در اقدامی بزرگ موفق به برگزاری تورهای یکروزه با رویکردی متفاوت برای تعداد زیادی در طول یکسال شد . و امروز در تلاش برای ایجاد استانداردهای جدیدی در تورهای طبیعتگردی میباشد .

انواع تورهای ایران اینجوی :

  • تورهای طبیعت گردی، ماجراجویی و ایرانگردی : دیدار از طبیعت بکر ایران و ماجراجویی برای تجربه های جدید و هیجان انگیز.
  • تورهای جهانگردی : طبیعت گردی در مقاصد بکر جهان همراه با امکانات خوب رفاهی مناسب برای تمام سنین و خانواده ها .
  • تورهای کوهنوردی : صعود قله های 4000 تا 6500 متر در ایران یا جهان همراه با دیدار از جاذبه های طبیعی، تاریخی و فرهنگی.
  • تورهای سفارشی : طراحی تور مطابق سلیقه گروه‏های از پیش تشکیل شده نظیر شرکت‏ ها ، مدارس، دوستان و خانواده‏های هم سفر.
  • تورهای ورودی : انواع تورهای طبیعت گردی، ماجراجویی، کوهنوردی و فرهنگی برای گردشگران خارجی که به ایران می آیند.

ارزش های بنیادین تیم طبیعتگردی ایران اینجوی ؛

طبیعت گردی :

تیم ایران اینجوی در حوزه طبیعت گردی، به فعالیت های تورگردانی می پردازد و اعتقاد دارد مردمان امروزی، خصوصا شهرنشینان برای برخورداری از یک زندگی سالم و رضایت بخش نیاز به فعالیت های طبیعت گردی دارند. ایران اینجوی تلاش دارد متناسب با گروههای مختلف مردم، سفرهای طبیعت گردی طراحی و اجرا نماید.

تجربه های زندگی سالم :

ایران اینجوی به دنبال آن است تا در تورها شرایطی را برای مشتریان خویش فراهم آورد که بتوانند به تجربه های جدید زیستی برسند و مرزهای توانایی روحی و جسمی خود را گسترش دهند و به زندگی سالم و سلامت نزدیک تر شوند.

فعالیت های جسمانی :

ایران اینجوی معتقد است ورزش و فعالیت های بدنی لازمه زندگی مردمان شهرنشین است. لذا تلاش می کند برای گروه های مختلف مردم متناسب با توانایی و شرایط جسمی که دارند فعالیت های جسمانی را در تورهای خود لحاظ نماید.

حرفه ای بودن :

ایران اینجوی تلاش دارد در تورگردانی و طبیعت گردی تسلط کامل داشته باشد. این تسلط و مجرب بودن باید برای تک تک نیروهای انسانی سازمان در مسئولیت های مختلف وجود داشته باشد و توسط مشتری درک شود به گونه ای که در مشتری حس اعتماد ایجاد شده و جهت فعالیت های طبیعت گردی در سطحی که خود به تنهایی توان انجام آن را ندارد بخواهد به ایران اینجوی اتکا کند.

نوآوری و تمایز :

ایران اینجوی همواره سعی می نماید سفرهایی را در مقاصد جدید طبیعت گردی در ایران و جهان طراحی و اجرا کند. همچنین ایران اینجوی تلاش می نماید در مقاصد قبلی نیز همواره اجراهای متفاوت و بهینه تری داشته باشد.

این نوآوری با بهره گیری از تجربیات بین المللی در عرصه طبیعت گردی، تحقیق و شناخت طبیعت ایران و جهان و تحقیق مستمر در زمینه نیاز مشتریان میسر می شود.

کیفیت گرایی و تمایز آن با لوکس گرایی :

ایران اینجوی مخالف لوکس گرایی در طبیعت است چرا که اعتقاد دارد فضای لوکس شهری را نباید به طبیعت برد. بلکه در حوزه طبیعت گردی تا آن جایی که می توانیم باید به جنس طبیعت نزدیک شویم.

شاخصه کیفیت گرایی در طبیعت، فراهم کردن شرایط مطلوب، امن و بدون دغدغه های جانبی برای فعالیت مورد نظر در یک تور است.

توجه به جاذبه های فرهنگی و تاریخی مقاصد :

با وجود آنکه ویژگی اصلی تورهای ایران اینجوی طبیعت گردی است اما در تورها در کنار طبیعت گردی، دیدار از جاذبه های فرهنگی، تاریخی و معماری مقاصد نیز مدنظر قرار می گیرد.

حفظ محیط زیست :

ایران اینجوی اعتقاد به بهره وری و نه بهره برداری از طبیعت دارد. ما تلاش می کنیم در خلال سفرهایمان به طبیعت، کمترین تاثیر و تغییر را در محیط زیست باقی بگذاریم به گونه ای که این تغییرات کم نیز در توان بازسازی طبیعت در دوره ای کوتاه باشد. رواج فرهنگ پاکیزه سازی طبیعت، حفظ پوشش های گیاهی و جانوری، اجتناب از آلوده سازی صوتی و تصویری طبیعت و عدم تغییر در عوارض زمین از اهم مواردی است که ایران اینجوی به رعایت آن می کوشد.

توجه به جوامع محلی :

ایران اینجوی اعتقاد دارد گردشگری باید به حفظ و تثبیت فرهنگ های بومی انجامیده و از طرف دیگر باعث افزایش درآمد و انتفاع جامعه محلی میزبان گردد. حمایت از نظام اقتصاد محلی، مشارکت اجتماع های محلی در گردشگری، احترام به هنجارهای جامعه میزبان، کمک به حفظ و تقویت فرهنگ های بومی و آگاه سازی جوامع بومی به حفظ محیط زیست از رویکردهایی هستند که باید در برنامه ریزی تورهای طبیعت گردی لحاظ گردند.

با احترام
گروه ایران اینجوی